Odra daje lekcje futbolu Polonii !!!

Wczoraj Odra na własnym boisku podejmowała Słubicką Polonię mecz rozpoczął się o godzinie 11:00 na termometrze - 2 °C. Ale no boisku gorąco bo to przecież derby powiatu słubickiego. W drużynie gości znani nam z gry w Odrze: Mirosław Dębiec czy Radosław Kamiński a na ławce rezerwowych kontuzjowani Waldemar Kwaśniewski i Paweł Górowski.

Mecz od początku to ciągła walka bark bark, jedni jak i drudzy próbują szybkimi kontratakami strzelić bramkę, dającą prowadzenie w tym meczu i to właśnie w 16 minucie Robert Budzałek dostaje prostopadłą piłkę, szybkim rajdem z piłką zmierza do bramki Dębca uderza w prawy róg bramki i mamy 1:0 Miro bez szans a Eto tonie w uściskach kolegów. Od tamtej pory zaczęły się nie potrzebne dyskusje zawodników gości i przepychanki oczywiście Marcin Dobras i Mariusz Guraj próbowali prowokować naszych zawodników do niepotrzebnych i nieprzepisowych zachowań, lecz nasi zawodnicy trzymali nerwy do końca. Nadeszła 55 minuta i karny dla Odry, kto ma strzelić Bednarek , Tabaka czy może Budzałek i to właśnie Eto wziął futbolówkę i ustawił ją 11 metrów od bramki Mirka Dębca. Eto strzela w prawy róg Mira a ten rzuca się właśnie na prawo wyczuł intencje byłego klubowego kolegi grali przecież razem w II i III ligowej Polonii oraz III ligowej Celulozie. Ale co mówi stare przysłowie ,,Co się nie odwlecze to nie uciecze'' i mamy 60 minute Robert Budzałek kopiuje akcję z 16 minuty i mamy 2:0 !!! Polonia się otworzyła ruszyła do przodu a  ,,stary lis'' pola karnego Daniel Tabaka  doszczętnie to wykorzystał i mamy 3:0. 92 minuta spotkania wszyscy myślą że tak skończy się to spotkanie Michał Dereczenik przejmuje futbolówkę z prawej strony boiska, biegnie na bramkę gości omija jak pachołki na treningu, obrońców Polonii strzela i mamy 4:0 i drugie miejsce w lidze.

Odra Górzyca 4:0 Polonia Słubice

Bramki: Robert Budzałek 16, 60 min. Daniel Tabaka 80, Michał Dereczenik 92 min.

Odra: Vladyslav Sorochynsky - Łukasz Filus, Paweł Maciażek, Łukasz Żygielewicz, Tomasz Dziabas - Paweł Dębski (od 60 min. Patryk Osowski), Krzysztof Bednarek, Wojciech Krupa, Michał Dereczenik - Daniel Tabaka (od 84 min. Michał Marnysz), Robert Budzałek (od 74 min. Rafał Strugarek).

Rezerwa: Łukasz Lewandowski, Norbert Kukulski, Jakub Połubiński, Patryk Osowski, Michał Marnysz, Rafał Strugarek, Stanisław Bogusz, Mariusz Gazda.

Żółta kartki: Żygielewicz, Dziabas, Strugarek Dereczenik

Trener: Tomasz Dziabas

Kierownik drużyny: Józef Zieliński

Polonia: Mirosław Dębiec - Marcin Dobras, Rafał Gronostaj, Mariusz Guraj, Krystian Haręzga, Maciej Łowieck (od 46 min. Andrzej Dudziński)i - Daniel Milewski, Bartosz Roman,  - Łukasz Tabaka, Wojciech Zieniewicz (od 59 min. Andrzej Makuchowski od 80 min. Tomasz Frąckowiak)), Dawid Żurawski (od 75 min. Radosław Kamiński).